Muzeum znajduje się na ulicy Staromłyńskiej 4, na Wyspie Piasek tuż przy Ostrowie Tumskim. Do muzeum najlepiej dojechać transportem publicznym – tramwajem lub autobusem. W okolicy muzeum znajduje się wiele przystanków.

Średnio nasi goście spędzają u nas od godziny do półtorej. Warto zaznaczyć, że zwiedzanie nie jest ograniczone czasowo.

Nasz aktualny cennik znajduje się na stronie pod adresem: https://muzeumiluzjiwr.pl/visit/

Staramy się, aby wizyta w muzeum była interesująca dla osób w każdym wieku. Spośród kilkudziesięciu eksponatów z różnych dziedzin zarówno dzieci jak i dorośli znajdą coś zaskakującego.

Tak, Muzeum iluzji we Wrocławiu jest edukacyjnym i ekscytującym miejscem także dla dzieci. Interaktywne eksponaty angażujące do poznania świata iluzji sprawiają, że jest to niezapomniane przeżycie dla dzieci w każdym wieku. Nauka przeplatana jest zabawą co dodatkowo angażuje młode umysły.

Posiadacz karty Nasz Wrocław może liczyć na 10% rabatu naliczanego przy recepcji muzeum po okazaniu karty z aktywnym statusem podatnika. Karta dużej rodziny upoważnia do wejścia do muzeum z biletem rodzinnym rodzinę z maksymalnie 5 dzieci.

Rezerwacja konieczna jest tylko w przypadku grup powyżej 10 osób. Nie ma potrzeby rezerwacji na zwiedzanie indywidualne.

Jako iż muzeum znajduje się na Wyspie Piasek, nie dysponujemy swoim parkingiem. Najbliższe parkingi miejskie znajdują w okolicy Hali Targowej lub pl. Bema. Polecamy dotrzeć do nas komunikacją miejską.

Tak, jesteśmy otwarci w poniedziałki!
Muzeum czynne jest codziennie: od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 19:00, a weekendy 10:00-20:00

Cała nasza wystawa znajduje się na 400m2, które mieszczą się na parterze budynku. Bez problemu można więc poruszać się wózkiem.

Jak najbardziej! Nasze muzeum jest przyjazne wszystkim czworonożnym towarzyszom. To także idealna okazja na niepowtarzalne zdjęcia z pupilem.

Zwiedzanie odbywa się indywidualnie, ale na terenie całego muzeum dostępni są przewodnicy, którzy chętnie opowiedzą o eksponatach i zrobią ciekawe zdjęcia.

Tak, osoba niepełnosprawna jak i jej opiekun otrzymają 50% zniżki na bilety. Zniżka naliczana jest tylko przy zakupie biletów w recepcji muzeum.

Bez opieki osoby dorosłej, samodzielnie zwiedzać mogą osoby, które ukończyły 14 r.ż. Dzieciom poniżej 14 r.ż. przez cały czas zwiedzania musi towarzyszyć opiekun.